Science Café > PORG > SC Nový PORG 19/03: Endemité ostrova Borneo

SC Nový PORG 19/03: Endemité ostrova Borneo

Borneo, ostrov nazývaný tropický ráj, je porostlý neproniknutelnou džunglí a lemovaný plážemi plnými slunce… Zní vám to jako reklama z cestovní kanceláře na exotickou dovolenou? Borneo (indonésky též Kalimantan) je však také ostrov (zhruba 10x větší než Česká republika), kde kvůli masivnímu kácení rychle ubývají původní pralesy. Odlesňování ničí pestrost původní fauny a flóry. Jsou to často endemické druhy, které se na Borneu vyvinuly díky unikátnímu geologickému vývoji ostrova a stabilnímu rovníkovému klimatu. Žije zde např. Kahau nosatý, Nosorožec sumaterský či Slon indický.

Co je víc v dnešním světě? Orangutan nebo palmový olej, korálový útes nebo rybolov, čisté hory nebo turisté, džungle nebo těžba dřeva? O své čerstvé zážitky a zkušenosti z biologické expedice na Kalimantanu se podělí Ondřej Bílý, cestovatel, učitel (chemie a biologie), průkopník Biologie v praxi.

Termín: 19.3. 2019 (úterý), 17:30

Místo: Gymnázium Nový PORG, Pod Krčským lesem 25, Praha 4

Přednášející: Ondřej Bílý

Připomínáme, že ač toto Science Café probíhá v areálu školy, přednáška a diskuse je přístupná všem – nejen studentům gymnázia. Čeká na vás neformální atmosféra a něco dobrého k pití, jak jste na Science Café zvyklí.

Toto Science Café pořádají studenti Gymnázia Nový PORG pod vedením Natálie Vyhnalové.

Veronika Kašpárková

Jsme na sociálních sítích