Science Café > Kolín > SC Kolín 24/04: Hledání kořenů – genealogie

SC Kolín 24/04: Hledání kořenů – genealogie

Genealogie (pomocná věda historická) byla před několika desítkami let spojena zejména ze starými archivy, cestováním a hodinami strávenými mezi zaprášenými svazky. S nástupem internetu, digitalizace matričních záznamů a jejich zveřejnění na internetu se pátrání po předcích zjednodušilo. Do hledání svých předků se pouští stále větší množství z nás a rodokmeny se v rodinách stávají populárním dárkem.

Odkud pocházíme a jak starý je náš rod? Kolik z nás má doopravdy šlechtické předky a jak těžké je to zjistit? Co jsou největší překážky při pátrání po rodinných kořenech? Nakýcháte se hodně při listování zašlými matrikami, nebo stačí znát pár chytrých odkazů na internetu a všechno zvládnete z pohodlí domova? A jaké objevy nejvíce těší profesionálního genealoga?

Hostem kolínského SC bude v dubnu Blanka Lednická, která se genealogií jako koníčkem zabývala od gymnázia. Když po letech práce v IT odešla na rodičovskou dovolenou, zkusila nabídnout své služby on-line jako přivýdělek, aby nebyla závislá na příjmech manžela. Během let se situace obrátila a na rodičovské se s manželem vystřídali, aby se mohla genealogii věnovat naplno.

Termín: 24.4 2019 (středa), 19:00

Místo: Skautský institut, Kouřimská 105, Kolín

Přednášející: Blanka Lednická

 

Veronika Kašpárková

Jsme na sociálních sítích