Science Café > Kolín > SC Kolín 06/03: Cirkulární ekonomika

SC Kolín 06/03: Cirkulární ekonomika

Půjčujete si běžky, využíváte službu sdílení aut nebo chodíte do knihovny? Výborně, cirkulární ekonomiku uplatňujete v praxi, jen jste o tom doposud možná nevěděli. Cirkulární ekonomika není nic nového. Je to ekosystém, ve kterém nic není odpadem. Základním smyslem je využívat veškeré zdroje tak, aby zůstávaly co nejdéle v oběhu.

Cirkulární ekonomika klade důraz na ohleduplnost k životnímu prostředí. Přírodní zdroje čerpá takovým způsobem, aby nedošlo k jejich úplnému vytěžení, ale naopak mohly být obnovovány. Zároveň zohledňuje sociální aspekty. Odkud produkty přicházejí a jak se žije tam, kde vznikají? Co se s nimi děje na konci jejich životního cyklu? A když mluvíme o ekonomice, nesmíme zapomenout ani na ekonomický přínos. Oběhové hospodářství nepodporuje růst výroby, ale naopak rozvoj služeb. Věci nemusíme vlastnit či si neustále pořizovat nové. Někdy stačí je pronajmout, sdílet a ty nepotřebné poslat dál.

Rádi byste se dozvěděli, jak principy cirkulární ekonomiky uplatnit v běžném životě či už tak činíte a chcete se dozvědět, jak dál? Přijďte na kolínské Science Café se Soňou Jonášovou, zakladatelkou Institutu cirkulární ekonomiky.

Termín: 6.3. 2019 (středa), 19:00

Místo: Skautský institut, Kouřimská 105, Kolín

Přednášející: Soňa Jonášová

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích