Science Café > Broumov > SC Broumov 13/01: Kriticky i nadšeně o virtuální a rozšířené realitě

SC Broumov 13/01: Kriticky i nadšeně o virtuální a rozšířené realitě

Co je virtuální realita? Co je rozšířená realita? Způsobí tyto pojmy revoluci ve využívání počítačů? Nebo jsou to reklamní bubliny, které splasknou a zůstanou po nich jen vzpomínky na několik Pokémonů?

O tom všem si budeme vážně i s nadhledem povídat od 18 hodin s Jiřím Žárou z FEL ČVUT v Praze. V jeho přednášce se dozvíme, co tyto pojmy znamenají, jaké technické prostředky se pro ně používají a jak reálná jsou očekávání spojená s jejich nasazením pro běžné uživatele výpočetní a mobilní techniky.

Prof. Ing. Jiří Žára, CSc. je vedoucím Katedry počítačové grafiky a interakce FEL ČVUT v Praze. Výzkumu a výuce virtuální reality se věnuje řadu let, jeho studenti využívají specializovanou laboratoř VRLAB, v níž za podpory evropských i českých grantů vznikají originální softwarová a technická řešení pro virtuální a rozšířenou realitu.

Nalaďte se na setkání rozhovorem, který vznikl s Jiřím Žárou před pražským Science Café.

Broumovské Science Café v pátek 13. ledna pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska v Sále Kreslírna kláštěra Broumov, rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz /734 443 165, vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V).

Jsme na sociálních sítích