MENU

Do naší brněnské rodiny přibyde v dubnu také FyzioCafé!

Hledáme parťáka pro Science Café Brno

10. 5. 2014 Brno

Proč si najít stálého lékárníka? Odpoví další SC Brno

„Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem,“ hlásají obaly, informační letáky i nejrůznější reklamy. Ale kolik z nás se opravdu v lékárně o svých lécích radí? A chodíte vždy do stejné lékárny nebo do té, kterou máte „po cestě“?


Hostem ve středu 14. května od 18 hodin bude  PharmDr. Karel Vašut, PhD. z Farmaceutické fakulty VFU Brno a povídat si budeme nejen o polypragmazii – nadužívání léků – a možnostech jejího řešení, ale také o vzájemném ovlivnění léků s potravou, kouřením a alkoholem  i o možnostech intervence lékárníka v praxi.

Dozvíte se, jak může lékárník pomoci v lékárně, co může odhalit, proč je dobré s ním zkonzultovat i nákup potravních doplňků a jaké interakce se mohou objevit.  A taky proč a jak je dobré vyzvedávat všechny léky v jedné lékárně.


Skvělou zprávu máme pro příznivce populárních TED-vystoupení! Fandíme TEDxBrno a srdečně na něj všechny zveme! Registrace na letošní ročník, který se koná 28. června v Divadle Reduta, se poprvé otevře v pondělí 12. května večer. Pokud do registračního formuláře uvedete poznámku „Science Café“, organizátoři vás vytáhnou z čekací listiny a místo v publiku budete mít jisté 😉


Květnové Science Café probíhá v rámci Týdne města – akce s cílem probudit zájem obyvatel o jejich město a dění kolem. Tak přijďte, těšíme se na vás ve Fratelli Caffé!Comments are closed.