Science Café > Brno > SC Brno 16/10: Porazíme leukémii?

SC Brno 16/10: Porazíme leukémii?

Když se řekne leukémie, většině z nás naskočí husí kůže. Na tomto Science Café bude mít smysl zahnat strach do kouta a poslouchat. Přivedeme vám totiž někoho, kdo aktivně pracuje na tom, aby pro budoucí generace leukémie strašákem nebyla. Leukémie je v obecném povědomí známa jako rakovina krve, co je však tato nemoc přesně zač?

Nemoc je často spojována s dětmi, nevyhýbá se však ani dospělým. Právě formou chronické lymfatické leukémie, která je nejčastějším zhoubným onemocněním krve u dospělých se zabývá lékař a zároveň molekulární biolog Marek Mráz z výzkumného centra CEITEC v Brně.

V následujících pěti letech se bude moci výzkumu leukémie věnovat intenzivněji. Jako jeden z mála mladých českých vědců vyhrál prestižní soutěž ERC (Evropské výzkumné rady). Přidělení štědrého grantu, který je spojen s výhrou, umožní týmu Marka Mráze (mimochodem laureáta ceny Neuron pro mladé vědce za rok 2018) zkoumat podrobnosti mechanismu, jakým onemocnění vzniká. Cílem je také vyvinout model, který bude sloužit jako nástroj pro testování nových léčiv.

Termín: 16.10. 2019 (středa), 18:00

Místo: kavárna Trojka (sál Mínus Trojka), Dominikánská 9, Brno

Přednášející: Marek Mráz

Rezervace místa přes formulář bude aktivní od 13.10. ve 20:00. Odkaz na formulář najdete včas na facebookové stránce. Kapacita vyhrazená pro rezervace je 55 místa.

Vstupné dobrovolné

Facebooková stránka akce

Brněnská setkání Science Café podporuje MUDRstart a Kavárna Trojka.

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích