Science Café > PORG > SC Nový PORG 08/10: Ekvádorské Andy a Galapágy…

SC Nový PORG 08/10: Ekvádorské Andy a Galapágy…

Zrušeno z důvodů nařízení vlády!

… aneb Cesta z pekla do ráje a zpět.

Jistě si z dějin zeměpisu pamatujete, že Andy jsou nejdelším horským pásmem na světě. Prochází přes několik států a jedním z nich je právě Ekvádor. Nejvyšším vrcholem And v této části je vyhaslá sopka – šestitisícovka Chimborazo. Na žádný z jejích pěti vrcholů sice studentská expedice pod vedením Ondřeje Bílého sice nevystoupala (výstup je doporučen pouze zkušeným horolezcům), zažít krásu místních hor lze i jinak.

Kontrastem k horské přírodě And jsou želví ostrovy – Galapágy. Ty jsou podobně jako Chimborazo vulkanického původu, ovšem jejich nadmořská výška je mnohem nižší (nejvyšší hora má něco přes tisíc metrů). Jaké asi bylo zkoumání krajiny v místech, kde pět týdnů bádal Charles Darwin…

Vyprávět o expedici do Ekvádoru bude Ondřej Bílý, cestovatel, učitel (chemie a biologie) a průkopník Biologie v praxi. Cestu spolu se studenty podnikli v únoru 2020.

Termín: 8. 10. 2020 (úterý), 17:30

Místo: Gymnázium Nový PORG (malá tělocvična), Pod Krčským lesem 25, Praha 4

Přednášející: Ondřej Bílý

Science Café probíhá v areálu školy, přednáška a diskuse je však přístupná všem – nejen studentům gymnázia. Čeká na vás neformální atmosféra a něco dobrého k pití, jak jste na Science Café zvyklí.

Toto Science Café pořádají studenti Gymnázia Nový PORG.

Veronika Kašpárková

Jsme na sociálních sítích