Science Café > Nové Strašecí > Science Café dobývá Nové Strašecí – první setkání už v březnu 2013

Science Café dobývá Nové Strašecí – první setkání už v březnu 2013

První novostrašecké Science Café se uskuteční v úterý 26. března 2013 od 19 hodin v restauraci hotelu Inter, Dukelská 1142 a hostem bude Ing. Jan Kleindienst, Dr. který se svou přednáškou dotkne problematiky zpracování přirozeného jazyka počítači.

Z hlediska rozpoznávání řeči a z hlediska počtu vědců věnujících se této problematice je totiž Česká republika velmocí, mimo jiné proto, že jeden z významných otců a zakladatelů světového rozpoznávání řeči byl Čechoameričan Frederick Jelinek původem z Kladna.


Zajímavý bude i pohled na IBM Watsona, který umí určit lékařskou diagnózu včetně léčebného postupu. A pokud se mu zdají informace pro určení diagnózy neúplné, navrhne zdravotnickému personálu provedení dalších vyšetření pro doplnění do zdravotnické dokumentace.  Může ale být stroj či software právně zodpovědný? Může stroj udělat chybný úsudek, který není chybou těch, kdo ho ovládají nebo navrhují? V následující debatě se můžete také zeptat na současné  i budoucí využití tohoto výzkumu i na problémy, na které při zavádění těchto systémů do praxe vědci naráží.


Science Café  Nové Strašecí organizuje Michal Drtina za podpory občanského sdružení bubakov. net, Gymnázia Nové Strašecí a Hotelu Inter Nové Strašecí.


Podívejte se na videozáznam prvního Science Café v Novém Strašecí:

Jsme na sociálních sítích