Science Café > Brno > Narozeninové SC Brno klepe na dveře s diskuzí o telomerách

Narozeninové SC Brno klepe na dveře s diskuzí o telomerách

Science Café oslaví příští měsíc již třetí rok úspěšných setkání vědců s veřejností v Brně.  Zaznamenali jsme, že témata z oblasti genetiky a molekulární biologie se zde řadí mezi nejpopulárnější a proto se tomuto oboru budeme věnovat i tentokrát.


Telomeráza jako elixír mládí, zkracování telomer jako měřítko stárnutí – do jaké míry to skutečně platí? Jak se liší vývoj a stárnutí u rostlin a živočichů? Co bychom se rádi naučili od rostlin a co už víme? Jak dobrým cílem protinádorové terapie jsou telomery a telomeráza?


V dubnové přednášce se podíváme na klíčové objevy v oblasti výzkumu telomer a s nimi související předpokládané aplikace získaných poznatků. Můžeme také společně bilancovat, co z očekávaných aplikací se podařilo skutečně uvést do života, co (zatím) zůstalo ve sféře nesplněných slibů a co zajímavého se při tom úsilí zjistilo. A chybět samozřejmě nebude ani náhled na současné trendy v této oblasti výzkumu.


Těšíme se na vás opět v kavárně Academia (nám. Svobody 13) ve středu 3. dubna 2013 v 18:30, kdy přivítáme prof. RNDr. Jiřího Fajkuse, CSc. z Mendelova centra genomiky a proteomiky rostlin  (Středoevropský technologický institut, MU Brno). Vstup volný 🙂


Science Café Brno organizují Kristýna Kounková a Lukáš Cibulka.

Jsme na sociálních sítích