Science Café > Pozvánky > SC Zlín 21/02: Gorilla gorilla gorilla

SC Zlín 21/02: Gorilla gorilla gorilla

Gorilla gorilla gorilla, proč hned 3x? Protože bude řeč o gorile nížinné, jejíž latinský název je přesně tak jedinečný, jako tvor samotný.

Tatu, Moja, Ajabu, Kamba a Richard. Většina z nás ta jména zná, přestože to nejsou jména našich přátel, známých ani kolegů, ale patří gorilám ze Zoo Praha. Vzpomeňme na projekt Odhalení, kdy jsme prostřednictvím webových kamer mohli sledovat život výše zmíněných goril. Nečekaný ohlas veřejnosti vedl k úspěšnému získání finančních prostředků, které putovaly k záchranné stanici primátů v Africe, či vydání gorilích pohádek.

My lidé jsme životem goril fascinováni, koneckonců máme s nimi mnoho společného. Gorila nížinná je druhem, který je společenský, má rodinný život, miluje hry a dokonce při nich prý někdy i podvádí. Pojďme si ukázat, jaké jsou gorily žijící v Zoo Praha dnes. Jak vypadá jejich běžný den a jak moc by se lišil, kdyby žily ve volné přírodě.

Do života goril nás uvede Jan Bedřich z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, který se věnuje zkoumání etologie zvířat a zaměřuje se na gorily.

Termín: 21.2. 2019 (čtvrtek), 18:00

Místo: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta technologická, Laboratorní centrum, U15/002 (Vavrečkova 275, Zlín)

Přednášející: Jan Bedřich

Vstup zdarma

Facebooková stránka akce

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích