Science Café > Video > Sledujte záznamy Science Café na SlidesLive.com

Sledujte záznamy Science Café na SlidesLive.com

Science Café spolupracuje s portálem SlidesLive.com a díky tomu máte možnost podívat se na videozáznamy vybraných Science Café, a to dokonce i se slidy našich hostů! Sledujte náš kanál na SlidesLive. K vidění je například záznam Science Café s Petrem Weissem o sexuální atraktivitě, s Danou Drábovou o jaderných technologiích nebo s Františkem Weydou o kouzlu vědecké fotografie. Podívat se můžete také na Junior Science Café o kosmologii s Michaelem Prouzou. Za spolupráci děkujeme Vojtovi Cimlovi, zakladateli SlidesLive.com, a jeho týmu. Za zvukový záznam děkujeme Josefu Kačírkovi.


Na SlidesLive postupně přibývají i nahrávky z mimopražských Science Café, například z Písku, kde je ke zhlédnutí Science Café o tajemném světě hormonů.


A co to vlastně SlidesLive je a jak funguje?


„SlidesLive je technologie pro snadné zaznamenání přednášek. Naše aplikace nahrává slidy a zvuk a je schopná nahrávku spárovat s videem. Je to jednoduché:  abyste tak nahráli vlastní přednášku, potřebujete pouze notebook a mikrofon. Aplikace má jediné tlačítko – Start/Stop, takže její ovládání je snadné,“ vysvětluje Vojta Ciml, který za SlidesLive stojí.


Jeho úspěšný nápad se už teď chystá překročit hranice České republiky, a proto má nyní celosvětovou verzi nazvanou právě SlidesLive. Původní název projektu byl metatv, resp. Edumeta.


„Science Café je přesně typ přednášek, pro které je naše aplikace tvořena. Společně s dalšími tak budujeme novodobou knihovnu, v níž si každý najde to své,“ dodává Vojta.


Pokud byste se chtěli o SlidesLive dozvědět více, využívat ho při své práci (ať pořádáte přednášky nebo sami přednášíte) nebo máte nějaký nápad, neváhejte Vojtu kontaktovat (VojtaCiml at gmail dot com).


Jsme na sociálních sítích