Science Café > Praha > Video: Kvantová fyzika – Rozhovor s hosty Science Café

Video: Kvantová fyzika – Rozhovor s hosty Science Café

V tomto článku: Youtube video – rozhovor s hosty Science Café (viz níže).

 

V novém roce jsme se rozhodli vyzkoušet několik experimentů a zavést několik novinek. Budou se týkat jak večerních setkání Science Café, tak i webu sciencecafe.cz.

 

Prvního experimentu si všimnuli všichni návštěvníci lednového Science Café v Praze. Naši skvělou moderátorku Hanku Valentovou jsem na zkoušku vystřídal já (Honza Vršinský), autor tohoto článku. Před tolika lidmi a mikrofonem Českého rozhlasu Leonardo jsem měl trochu trému, ale snad se vám večer i tak líbil.

 

 

 

Ukázka z videorozhovoru

 

Druhým experimentem je to, jsme zkusili natočit videorozhovor s hosty Science Café (viz níže). Rádi bychom z těchto videorozhovorů udělali pravidlo a spustili tak video podcast kanál českého Science Café. Tohle se ale nemá slibovat dopředu aby nezůstalo jen u slibů, takže nám raději držte palce, ať to vyjde, a my se mezi tím pustíme do práce.

 

 

Tématem našeho prvního videorozhovoru je kvantová fyzika a hosty jsou Pavel Cejnar a Jiří Dolejší z Ústavu částicové a jaderné fyziky Matematicko-fyzikální fakulty UK, kteří byli hosty lednového Science Café v Praze. Povídal jsem si s nimi o tom, jak kvantová fyzika ovlivňuje náš život, s jakými paradoxy se v ní setkáváme a co od ní můžeme čekat do budoucna. Příprava videa by se neobešla bez Lukáše Soukupa, jednoho ze spoluzakladatelů Science Café v ČR, který se ujmul dramaturgie a režie a dal si s přípravou rozhovoru hodně práce. Lukáši díky. Sluší se také poděkovat našim hostům za ochotu a vstřícnost, která nám umožnila rozhovor s nimi natočit.

 

Čeho bychom se chtěli vyvarovat u dalšího videa: Video by mělo být kratší (cca 2 minuty), zajistíme si lepší osvětlení a lepší mikrofon

Co bychom rádi zopakovali: Tři otázky a tři stručné odpovědi, titulky a hudbu

Máte nějaké další nápady? Napište nám je prosím do komentářů nebo nás kontaktujte.

 

Další novinkou, kterou dnes prozradím, je, že Hanka a Lukáš horentně pracují na rozjezdu Science Café v dalších městech po ČR. Po Praze a Českých Budějovicích nás snad brzy čekají Poděbrady a Brno. Ještě je zatím ale brzy oznamovat něco konkrétního. Až přijde ten správný čas, tak to napíšeme na tyto stránky a představíme tamní organizátorské týmy.

 

Ještě máme několik dalších plánů, které si zatím nechám pro sebe, ale věřte mi, že se máte na co těšit.

 

A teď už slibovaný videorozhovor:

Jsme na sociálních sítích