Science Café > Praha > SC Praha 13/12: Učitelé mají kouzelný prsten, ale umí to s ním?

SC Praha 13/12: Učitelé mají kouzelný prsten, ale umí to s ním?

Pořád se mluví o důležitosti kvalitního vzdělání, není to ale jen fráze? Prosincové Science Café v Praze ukáže, s použitím mnoha různých dat, že není – a vysvětlí proč.

Hostem bude doc. Dr. Ing. Jan Libich, ekonom působící v ČR a v Austrálii a mimo jiné také držitel NF Neuron Impulsu za rok 2012.

Doc. Jan Libich přednáší od roku 2005 na La Trobe University a australském Melbourne a od roku 2013 také na VŠB-Technické univerzitě Ostrava. Jeho výzkum se zabývá jak makroekonomickými tématy, tak oblastmi sportu a vzdělání.

A čemu se budeme na Science Café věnovat?

V hlavní roli budou učitelé, včetně odhadů výzkumu o jejich vlivu na příjmy a ekonomický růst společnosti. Tyto jsou dechberoucí, dobrý učitel (v porovnání s průměrným učitelem) zvýší budoucí celoživotní mzdu svých žáků v průměru o statisíce až miliony korun.

Přednáška se bude věnovat implikacím těchto (a mnoha jiných) zjištění pro český vzdělávací systém, jeho porovnání se světem, a návrhy na to, jak jej zlepšit. To bude zahrnovat i zkušenosti z australské základní školy, kam Jan Libich chodí pomáhat do hodin svých dětí.

Publikum bude zapojeno do diskuse, včetně témat jako vhodnost známkování či zvyšování platů učitelů.

Kdy a kde: v úterý 13. prosince 2016 od 19 hodin v kavárně Potrvá.

Přijďte a pozvěte přes FB událost také přátele.

Vstupné dobrovolné.

Jsme na sociálních sítích