Science Café > Praha > SC Praha 13/02: Jak Češi objevují vesmír?

SC Praha 13/02: Jak Češi objevují vesmír?

Jakou stopu zanechávají Češi při objevování Sluneční soustavy? Obrovskou! Čeští vědci se podílejí na vývoji přístrojů, které posouvají hranice lidského poznání v rámci kosmického výzkumu. Ale nejen na něm – například za poznatkem, že na ledových měsících naší soustavy je voda v tekutém stavu, bychom také nacházeli česká jména.

Jak vývoj konkrétně takových přístrojů probíhá? Jakým způsobem mohou přispět k budoucí kolonizaci mimozemských těles? A jaké technologie ještě musí lidstvo vyvinout, aby se mohlo vydat na odvážné cesty vesmírem?

Vydejte se spolu s námi a naším hostem na putování po sluneční soustavě, od Měsíce až k ledovým měsícům Jupiteru. Veškeré otázky týkající se dobývání kosmu vám zodpoví Jan Lukačevič z Oddělení kosmické fyziky ÚFA AVČR, který konstruuje zařízení detekující atmosferické elektrické výboje na Marsu pro misi ExoMars 2020. Za jeho výzkum a přístup k vědeckému bádání se mu dostalo i prestižního ocenění British Interplanetary Society Award.

Těšíme se na vás v úterý 13. února od 19 hodin Café Potrvá (Srbská 2). Rádi byste sledovali aktuální informace o události? Pak směle do toho! 🙂

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích