Science Café > Pozvánky > SC Praha 10/03: Vesmírná flóra

SC Praha 10/03: Vesmírná flóra

Rostliny už nejsou jen výhradou planety Země. I naši zelení přátelé se stali kosmickými průzkumníky. Naopak některá flóra tady na Zemi vypadá jako z úplně jiného vesmíru.

O rostlinách a vesmíru budou hovořit Aneta a Jan Lukačevičovi. Zatímco Aneta působí v Botanickém ústavu, Jan se věnuje výzkumu na Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR. Vedle pokrevní přízně a práce ve vědě je spojuje i společný zájem: flóra.

Aneta Lukačevičová se na stážích ve Španělsku věnovala výzkumu hub. O kůrovci jako o nepříteli našich lesů jsme v médiích už slyšeli. Tušíte ale, co dalšího na nás v lese čeká? Houbový patogen, anebo strašidlo? Proč je dobré lesní bubáky znát? A jaký vliv na ně má klimatická změna?

Jan Lukačevič vede laboratoř Marsonaut na půdě České zemědělské univerzity s cílem zdokonalit metody pěstování rostlin pro kosmické mise. Už totiž víme, že na Marsu se nachází voda a plány, že se na Rudou planetu vypraví první expedice astronautů nabývají jasnějších a jasnějších obrysů. Jak by se ale lidstvo na Marsu stravovalo a z čeho by čerpalo zdroje? Jaké jsou vůbec podmínky pro pěstování rostlin ve vesmíru a jak asi chutná čínské zelí na mezinárodní vesmírné stanici?

Zveme vás na 115. pražské Science Café. Přečtěte si krátký rozhovor s oběma sourozenci.

 

Pozor mimořádná změna místa konání akce!!!

Termín: 10.3. 2020 (úterý), 19:00

Místo: kavárna Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

Přednášející: Aneta a Jan Lukačevičovi

Rezervace: Místo na akci je třeba rezervovat na e-mailu tereza.humhalova@sciencecafe.cz

Facebooková stránka akce

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích