Science Café > Nové Strašecí > SC Nové Strašecí 28/05: Etologie goril v podmínkách ZOO Praha

SC Nové Strašecí 28/05: Etologie goril v podmínkách ZOO Praha

PRO NEMOC PŘEDNÁŠEJÍCÍHO ZRUŠENO, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Zajímá vás, kolik toho máme s gorilami společného? Pojďte s námi nahlédnout do života pražské gorilí rodinky! Gorily z pražské zoologické zahrady se do širšího povědomí české veřejnosti dostaly v roce 2005, kdy na principu reality show byly sledovány webkamerami. Celá tlupa pěti goril získala řadu přívrženců (nejvíce samozřejmě mládě Moja). Projekt Odhalení, jehož  prvotním cílem bylo nahlédnout do života goril nížinných v zajetí, běžel až do roku 2010, byť poslední dva roky se aktivity zaměřily na gorily žijící ve volné přírodě.

Zjistíme, jak si gorily ve skupině budují svou hierarchii, v čem se zásadně liší chování dospělých goril od mláďat nebo třeba to, jaký vliv má na jejich chování chov v zajetí. Poznáme i známého dominantního samce Richarda. A možná se budete divit, jak moc jsme si s gorilami podobní.

Jedinečný pohled do gorilího života nabídne Jan Bedřich z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Jeho zájmem není jen etologický výzkum goril, ale nově se také částečně podílí na výzkumu parazitů v trusu lidoopů v týmu profesora Davida Modrého.

Termín: 28.5. 2019 (úterý), 19:00 

Místo: kavárna Kaffka, Palackého 43, Nové Strašecí

Přednášející: Jan Bedřich

Facebooková stránka akce

Veronika Kašpárková

Jsme na sociálních sítích