Science Café > Liberec > SC Liberec 12/02: Jak rozpovídat vědce aneb Věda v rozhovoru

SC Liberec 12/02: Jak rozpovídat vědce aneb Věda v rozhovoru

Jsou rozhovory s vědci velká věda? Redaktorka Deníku N Lenka Vrtišková Nejezchlebová se dlouhodobě specializuje na popularizační rozhovory. Co se naučila od vědců a vědkyň? A můžou se něco oni naučit od novinářů? Proč o sobě říká, že je filtr mezi vědou a čtenáři?

V přednášce (novinářka však doufá, že spíš v debatě) bude příležitost nahlédnout do zákulisí popularizace vědy a vzniku velkých rozhovorů o práci i životě vědců a vědkyň.

Lenka Vrtišková Nejezchlebová v médiích působí od roku 2001, začínala v Pátku Lidových novin, pracovala na iDNESu a v reportérském oddělení a magazínu MF DNES. Od roku 2009 byla redaktorkou časopisu Týden, odkud v roce 2016 odešla na volnou nohu a psala pro několik časopisů. Nyní je kmenovou autorkou Deníku N.
Její doménou jsou rozhovory, zejména pak rozhovory vědci a vědkyněmi a dalšími experty v nejrůznějších oborech, ročně jich vyzpovídá pár desítek. Vrátka světa vědy jí před deseti lety pootevřel její manžel, vědecký novinář a nový šéfredaktor časopisu Vesmír Ondřej Vrtiška.

Termín: 12.2. 2020 (středa), 18:00

Místo: Knihkupectví a antikvariát Fryč, Pražská 14, Liberec

Přednášející: Lenka Vrtišková Nejezchlebová

Vstupné: 60 Kč, studenti a senioři 30 Kč

Rezervace: možné na tel. 485 105 243 v provozní době knihkupectví

Facebooková stránka akce

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích