Science Café > Ostatní > Podpořte Science Café. Stačí jen dvě espressa za měsíc

Podpořte Science Café. Stačí jen dvě espressa za měsíc

V Science Café máme kávu rádi… jak by ne!

Nejnovější britská studie ukázala, že až 60 % druhů kávovníku je ohroženo v důsledku globálního oteplování.

Zejména druhu Arabica zvyšování teplot opravdu nesvědčí. Je náchylná k plísním a listovým rzím. Pokud nenajdeme způsob, jak neduhům bránit, v následujících letech vystřelí cena kávy k astronomickým hodnotám, tisíce farmářů přijdou o práci a nám tak zůstane možná jen káva rozpustná… Brrr, to je představa.

Existují ale lidé, kteří tomu mohou svou prací zabránit: vědci. Šlechtí rezistentní odrůdy a přemýšlejí, jak kávu zachránit.

Jen jeden z milionů příkladů, jak vědci mohou ovlivnit naši budoucnost – tedy třeba i to, jak dobrou kávu si vychutnáte.

Věříme, že je dobré se dát s vědci a vědkyněmi do řeči: zjistit, jaké otázky řeší, na čem pracují a jak se jejich bádání projeví v praxi. A taky nás zajímá, jaké to vlastně je být molekulárním biologem, egyptoložkou nebo třeba oceánografem.

Věda může pomoci každému z nás, jen si k ní musíme najít cestu.

My jsme Science Café a ačkoliv neprovozujeme žádnou kavárnu, ukazujeme vám cestu k vědě již 10 let. Srozumitelné přednášky se zajímavými českými vědci a výzkumníky přinášíme do více než 20 měst po České republice. V Evropě podobná síť nemá konkurenci.

Pokud dbáte o svůj osobní rozvoj, máte rádi novinky a nebojíte se přemýšlet o vážných aktuálních tématech, jsou tyto večerní besedy přímo pro vás. Žádná otázka není hloupá a diskuse bývají opravdu pestré.

Ověřit si to můžete zhlédnutím některé z 216 prezentací na SlideLive, nebo poslechem jedné ze 140 nahrávek na SoundCloudu.

Jsme parta nadšenců a jako malá neziskovka potřebujeme vaši pomoc, abychom vám i nadále mohli zprostředkovávat zajímavá setkání s osobnostmi vědy. A tady se znovu propojuje naše cesta s kávou.

Když vypijete o dvě espressa měsíčně méně, spotřebujete méně kávy a ušetříte minimálně 70 Kč měsíčně. A můžete místo toho podpořit Science Café – projekt, který vědcům dává prostor mluvit o výzkumech a své práci, a který lidem jako vy přináší poznání z první ruky.

Bude skvělé, když vezmete ušetřených 70 Kč za espressa a investujete je do nás. Máme velké nápady a nebaví nás jet se zataženou ruční brzdou. S vaší pomocí zpřístupníme více přednášek, budeme vydávat další čísla novin Science Café Revue a diskusemi nad šálkem kávy rozvíjet poznání.

Prostor pro vystoupení nadějných českých vědců a vědkyň pomůže mnohem více oborům, než jen botanikům pracujícím na vývoji odolného kávovníku vhodného pro cappuccino.

Staňte se patronem Science Café v rámci naší crowdfundingové kampaně na Startovačispolečně pomůžeme vědě dostat se k lidem.

Dobrý pocit vás nakopne stejně dobře jako dávka kofeinu!

Díky!

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích