Science Café > Broumov > SC Broumov 13/04: Udržitelný rozvoj po třiceti letech

SC Broumov 13/04: Udržitelný rozvoj po třiceti letech

Pojem „udržitelný rozvoj“ zdánlivě rezonuje společností i politickými debatami až v posledních letech. Poprvé ho ale Komise OSN definovala už v roce 1987 a od té doby se postupně formulovaly i všechny jeho základní principy.  Jak se ale daří prosazovat je v běžném životě? A co se bude dít, pokud zjistíme, že směřování k udržitelnému rozvoje naše společnost prostě nezvládá?

S Pavlem Nováčkem se na dalším Science / Dialog Café podíváme na hodnotové, ekonomické i technologické aspekty dlouhodobě udržitelného rozvoje. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna od 18 hodin v Sále Kreslírna Kláštera Broumov.

Náš host, vedoucí Katedry rozvojových a environmentálních studií  Přírodovědecké fakulty UP, se věnuje globálním souvislostem zejména v rozvojových zemí. Poznatky sbíral i při cestování po  devadesátce zemí na pěti kontinentech a řadu z nich promítl do svých publikací, které můžete najít i zde.

Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, 734 443 165. Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V).

 

Pořádá: Agentura pro rozvoj Broumovska. Přednášku finančně podpořil Královéhradecký kraj z projektu Propagace ekologického zemědělství a regionálních výrobků na Broumovsku a městem Broumov.

Jsme na sociálních sítích