Science Café > Brno > SC Brno 30/05: Češi a nejen jejich stopa ve vesmíru

SC Brno 30/05: Češi a nejen jejich stopa ve vesmíru

Pozor – mimořádně se Science Café koná v prostorách Hvězdárny a planetária Brno!

Čeští vědci se podílejí na vývoji přístrojů a analyzují data, která posouvají hranice lidského poznání v oblasti kosmického výzkumu. O jaké přístroje se jedná? Jak takový výzkum probíhá? Jakým způsobem mohou přispět k budoucí kolonizaci mimozemských těles? A jaké technologie ještě musí lidstvo vyvinout, aby se mohlo vydat na odvážné cesty vesmírem?

Hostem brněnského Science Café bude Jan Lukačevič z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR, který se aktivně věnuje mnoha projektům. Popularizace vědy je jedním z nich. Jeho instagramový účet je plný “vesmírných” fotografií, které vědu přibližují i těm, kteří obvykle obdivují spíše k dokonalosti aranžované snímky jídla či lidských těl.

Online magazínu E15 na otázku, co člověk musí mít k tomu, aby zkoumal vesmír, odpověděl: “Stejně jako všude ve vědě, musí být hrozně zvědavý. Snaha pochopit, jak věci fungují a co se o nich ještě můžeme dozvědět, je ohromný motor. Když tohle člověk nemá, tak vědu prostě dělat nemůže. Často to je takové, že delší dobu nemůžete na nic přijít, jste zaseklí na jednom místě, ale dokud to nerozlousknete, tak se nic nového nedozvíte. A bez zvědavosti by to nešlo. S tím zaseknutím na místě narážím na další věc a tou je trpělivost. Specificky kosmický výzkum trvá prostě léta.”

Termín: 30.5. 2019 (čtvrtek), 18:00

Místo: Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 2, Brno

Přednášející: Jan Lukačevič

Vstupenky je nutné zakoupit přes rezervační systém Hvězdárny.

Facebooková stránka akce

Veronika Kašpárková

Fandíte Science Café?

 

Jsme na sociálních sítích