Science Café > Brno > Proč si najít stálého lékárníka? Odpoví další SC Brno

Proč si najít stálého lékárníka? Odpoví další SC Brno

“Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem,” hlásají obaly, informační letáky i nejrůznější reklamy. Ale kolik z nás se opravdu v lékárně o svých lécích radí? A chodíte vždy do stejné lékárny nebo do té, kterou máte “po cestě”?


Hostem ve středu 14. května od 18 hodin bude  PharmDr. Karel Vašut, PhD. z Farmaceutické fakulty VFU Brno a povídat si budeme nejen o polypragmazii – nadužívání léků – a možnostech jejího řešení, ale také o vzájemném ovlivnění léků s potravou, kouřením a alkoholem  i o možnostech intervence lékárníka v praxi.

Dozvíte se, jak může lékárník pomoci v lékárně, co může odhalit, proč je dobré s ním zkonzultovat i nákup potravních doplňků a jaké interakce se mohou objevit.  A taky proč a jak je dobré vyzvedávat všechny léky v jedné lékárně.


Skvělou zprávu máme pro příznivce populárních TED-vystoupení! Fandíme TEDxBrno a srdečně na něj všechny zveme! Registrace na letošní ročník, který se koná 28. června v Divadle Reduta, se poprvé otevře v pondělí 12. května večer. Pokud do registračního formuláře uvedete poznámku “Science Café”, organizátoři vás vytáhnou z čekací listiny a místo v publiku budete mít jisté 😉


Květnové Science Café probíhá v rámci Týdne města – akce s cílem probudit zájem obyvatel o jejich město a dění kolem. Tak přijďte, těšíme se na vás ve Fratelli Caffé!Jsme na sociálních sítích