Science Café > Brno > Brněnští fanoušci vědy dojdou v listopadu od archeologických stop až k hranici neviditelnosti

Brněnští fanoušci vědy dojdou v listopadu od archeologických stop až k hranici neviditelnosti

Brno se může v listopadu těšit hned na dvě přednášky, za jejichž uspořádáním stojí Science Café.  Na své si tak přijdou příznivci pátrání v lidské historii a neodbydeme ani ty, jež dychtí po pousouvání fyzikálních hranic bytí 😉


Jako první uvedeme přednášku brněnského antropologa Doc. RNDr. Miroslava Králíka,Ph.D. na téma “Stopy v archeologii”.  O tom, kde a jak zanechává lidstvo své otisky, jak je necházíme a co se z nich můžeme dozvědět, si budeme v Caffé Fratelli (Průchodní 2) povídat ve středu 13. listopadu od 18 hodin.


Ve spolupráci s Vaizard Institut připravujeme také mimořádnou přednášku
Prof. Mgr.Tomáše Tyce, Ph.D.
na téma neviditelnosti.  Právě neviditelnost lákala  lidi od pradávna, ale až díky moderní optice se tento sen začal přibližovat skutečnosti. Je možné stát se neviditelným? Jak funguje neviditelný plášť? Co vlastně vidí neviditelný člověk? Na tyto otázky se pokusíme srozumitelně odpovědět a některé z principů neviditelnosti ilustrovat pěknými a názornými experimenty.
“Neviditelná” přednáška je naplánována na středu 27. listopadu od 18 hodin v mezinárodním centru pro kulturu a vzdělávání Industra (Masná 9).


Na setkání se těší tým Science Café Brno, Caffé Fratelli a Vaizard Institute 🙂

Jsme na sociálních sítích