MENU

Přidejte se ke skupině Science Café na facebooku

První Science Café je za námi!

24. 10. 2008 Praha

Začínáme 11. listopadu tématem výzkum Marsu

První Science Café v České republice se uskuteční v úterý 11. listopadu 2008Kavárně 3+1 (Plaská 10, Praha 5) od 19 hodin. Tématem bude výzkum Marsu. Debatovat přijdou:

Kdy přistane na Marsu první člověk? Jak funguje sonda Phoenix? Jaké jsou možnosti osídlení Marsu?

Přijďte se zeptat, diskutovat, setkat se s předními českými odborníky. Stáhněte si plakát Science Café.

Profily hostů

Mgr. Jiří Dušek, Ph.D. (*1971) – Je ředitelem Hvězdárny a planetária M. Koperníka v Brně, p.o. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity, věnuje se astronomické publicistice a občas se stihne podívat i na skutečné hvězdy.

V představách většiny pozemšťanů je Mars vyprahlou planetou bez vody a dýchatelné atmosféry, která je vhodnou kulisou nanejvýš pro více či méně zábavné zápletky vědecko-fantastických filmů. Pozorování zprostředkovaná v posledních deseti letech však dokázala, že se jedná o nesmírně zajímavý, přímo jedinečný kosmický objekt.

Jakub Rozehnal (*1975) – Je ředitelem Štefánikovy hvězdárny v Praze. Přednáší astronomii na ČVUT, je autorem řady článků a překládá populárně naučnou a odbornou literaturu z francouzštiny a angličtiny.

Tags: ,

3 Responses to Začínáme 11. listopadu tématem výzkum Marsu

  1. Timur napsal:

    Skvele tema pro prvni posezenicko :) uz se tesim!

  2. Michal Heczko napsal:

    Skoda jen, ze jsem az z druheho konce republiky. Neslo by poridit audio-vizualni zaznam a zverejnit ho? Myslim, ze bych nebyl jediny kdo by tohle uvital. Jinak drzim palce, myslim si, ze je to vazne skvely napad.

  3. […] Leonardo, partner Science Café, připravil záznam úvodního Science Café, jehož tématem byl výzkum Marsu. Vystoupení našich hostů a následnou diskusi si můžete poslechnout v rámci Víkendové […]