MENU

První Science Café je za námi!

Prosincové Science Café

19. 11. 2008 Praha

Jaká témata pro vás chystáme?

Prosincové Science Café se bude zabývat nanotechnologiemi. Jména hostů zde brzy zveřejníme. Co byste se o tomto tématu rádi dozvěděli? Můžete své náměty napsat jako komentář k tomuto příspěvku.

V prvním pololetí roku 2009 se chceme věnovat například úspěchům české egyptologie, umělé inteligenci, výzkumu exoplanet nebo výzkumu dosud neznámých kmenů v jižní Americe. Jaká další témata by vás zajímala? Máte tipy na možné hosty? Napište nám.

Tags: , , , ,

5 Responses to Jaká témata pro vás chystáme?

 1. Přátelé,
  napadá mě jedno dost kontroverzní a zajímavé téma a to „darwinismus versus rozumný plán“ (Inteligent Design) resp. poněkud širší téma „darwinismus a filosofie“.

  Zarytých darwinistů je u nás plno a najít někoho na fakultě ve Viničné nebude problém. Oponenti darwinismu většinou nevystupují veřejně, aby neutrpěla jejich „vědecká“ reputace. O dvou z nich vím. Jsou to:

  Jiří Vácha:
  http://is.muni.cz/lide/?uco=1327
  viz: Diskuse Václava Hořejšího s Jiřím Váchou:
  http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=2013

  Pavel Kábrt
  http://www.memento.junweb.cz/autor.htm
  http://www.hewer.cz/kabrt/
  viz: Diskuse Pavla Kábrta a Jana Zrzavého:
  http://www.literarky.cz/?p=clanek&id=703

 2. Jaroslav Mrkvička napsal:

  Prosím, upravte si skript stránek tak, aby po odeslání komentáře nezůstaly vyplněné položky Name a Mail (will not be published:).

 3. admin napsal:

  Jaroslav Mrkvička: O evoluci uz jsem uvazoval, ale nejsem si uplne jisty, zda do toho ma smysl tahat inteligenti design. Urcite by prisel velky zastup lidi, ale popravde receno si nedovedu predstavit, co objevneho by nam mohl nejaky zastance ID rici.

 4. admin napsal:

  Jaroslav Mrkvička: Myslim, ze takove chovani je pro vetsinu lidi vyhovujici, protoze nebude mnoho sdilenych pocitacu, ze kterych chodi vic lidi na sciencecafe.cz

 5. Jaroslav Mrkvička napsal:

  Inu, dobrá. Teorie evoluce (to je plurál) jsou samy o sobě dostatečně kontroverzní, takže nic proti tomu. Je to zajímavé téma, jen pozvat někoho, kdo má dostatečný nadhled.