Science Café > Praha > Červnové SC v Praze: o makroekonomických otaznících s Janem Libichem

Červnové SC v Praze: o makroekonomických otaznících s Janem Libichem

Co nám poodhalí ekonomický výzkum ohledně budoucí hospodářské situace v Česku a Evropě? Naplní se obavy z bankrotu veřejných financí, hyperinflace, kolapsu eura či nulového růstu?


Nad čtyřmi „apokalyptickými“ makroekonomickými otazníky se na červnovém Science Café zamyslí australsko-český ekonom dr. Jan Libich, který se věnuje výzkumu demografických trendů a jejich vlivu na ekonomiku.


Přijďte v úterý 11. června 2013 do kavárny Potrvá (Srbská 2, Praha 6). Začínáme v 19 hodin. Rezervace účasti není nutná, doporučujeme nicméně včasný příchod, abyste měli pěkná místa. Připojit se můžete i k události na Facebooku.


Dr. Jan Libich vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté získal doktorát z ekonomie na University New South Wales v Sydney.


Od roku 2005 přednáší na La Trobe University v Melbourne a od roku 2013 také na VŠB-TU Ostrava. V roce 2012 se díky grantu Nadačního fondu Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu načas vrátil do České republiky. Hlavními tématy jeho výzkumu jsou měnová a fiskální politika, udržitelnost veřejných financí a aplikovaná teorie her, ale jeho psaní a přednášky se týkají i např. ekonomiky sportu a efektivního studia/výuky na vysoké škole.


Jeho hodinové videorozhovory s předními akademiky a politiky na tyto témata lze zhlédnout na www.youtube.com/user/JanLibich1, jeho publikované odborné studie a další detaily jsou k dispozici na www.janlibich.com. Komentáře Jana Libicha naleznete rovněž v rubrice Ekonomix na iHNed: http://dialog.ihned.cz/tagy/Ekonomix-Jana-Libicha-292663.

Jsme na sociálních sítích