MENU

Podpořte Science Café v soutěži Dobrá rada nad zlato

Science Café Poděbrady: 21. října o kvantové fyzice s Pavlem Cejnarem

15. 9. 2010 Ostatní

Zveme vás na Science Café v Liberci: 20. září v kavárně TUL o rostlinných požíračích odpadů

Science Café startuje také v Liberci!


V pondělí 20. září 2010 od 19 hodin vystoupí v kavárně TUL v Liberci (Studentská 2) RNDr. et Mgr. Petr Soudek, Ph.D.Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Hovořit bude o čištění životního prostředí za pomoci rostlin. Jak rostliny dokáží z půdy či vody odstranit nebezpečné látky? Jaké jsou výhody této metody, které se odborně říká fytoremediace? Které rostliny jsou pro čištění nejvhodnější? A na čem v současnosti pracují odborníci v Laboratoři biotechnologie rostlin? Přijďte se zeptat předního českého vědce v tomto oboru.

Schopnost rostlin akumulovat těžké kovy je známa již přes třicet let. Této schopnosti v současnosti využíváme při čistění kontaminovaných ploch a této metodě se říká odborně fytoremediace. V naší laboratoři se zabýváme studiem toho, jak rostliny s kontaminanty pracují a jak je přesvědčit, aby jejich práce byla ještě účinnější.

Děkujeme za spolupráci Technické univerzitě Liberec.

One Response to Zveme vás na Science Café v Liberci: 20. září v kavárně TUL o rostlinných požíračích odpadů

  1. […] PS: Ještě upozorňujeme, že přednášky Science Café je možné navštívit i v dalších tuzemských městech. Hned v pondělí 20. září se uskuteční první přednáška v Liberci. Více info zde […]