Science Café > Ostatní > Science Café slaví narozeniny

Science Café slaví narozeniny

Od historicky prvního Science Café dnes uplynulo sedm let. Věříme, že máme důvody k oslavám, neboť za tu dobu se skromný tým rozrostl na síť, do které je zapojeno 17 měst po celé České republice a do budoucna nás bude jistě ještě více. Podařilo se nám vybudovat základnu věrných fanoušků, kteří vědu a poznání chápou především jako zábavu a máme vždy radost za každého, kdo se na naše přednášky přijde podívat. Během let jsme hledali způsoby, jak oslovit co největší počet lidí, včetně těch, kteří se diskuzních večerů nemohou přímo zúčastnit. Podařilo se nám tak navázat spolupráci se SlidesLive, které pro nás pořizuje záznamy z některých přednášek. Do dnešního dne mají záznamy přes 200 000 zhlédnutí, což je skvělé číslo. Na Facebooku tvoří komunitu kolem Science Café přes 4 000 příznivců a kvůli novinkám zavítá na web okolo 60 000 návštěvníků ročně. Tolik čísla.

Science Café je především o lidech. Věříme, že setkávání inspirativních osobností, které si mají co říct a pro které je jejich práce skutečným posláním, dovede každého z nás k trochu jinému pohledu na svět. Sdílení myšlenek, nápadů a otevřená diskuze pro nás byly po celých sedm let stěžejním cílem, který se nám, doufáme, daří plnit.

Co lze považovat za největší úspěch Science Café? ,,Přijde mi neuvěřitelné, že lidé za námi chodí sami od sebe s návrhy na spolupráci, s novými nápady a chutí pokračovat v budování tohoto projektu. To nám dává pocit, že naše snažení má smysl,“ shodují se Hanka s Lukášem, zakladatelé Science Café. ,,Samozřejmě, občas není nejjednodušší udržet si všechnu tu motivaci, kterou jsme měli na začátku, ale všechna nejistota se rozplyne, když vidíme, že lidé mají skutečný zájem na tom, co děláme a v našem snažení nás podporují,“ dodávají oba.

Děkujeme tedy vám všem, kteří v projektu Science Café vidíte jedinečnou příležitost k poznávání nového a přibližování lidí sobě navzájem. Ceníme si každého z vás, protože právě vy dáváte našemu počínání pravý význam. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na viděnou na některém z našich večerů.

Jsme na sociálních sítích